blog

Nejčastější dotazy a odpovědi před zvětšením rtů.

1200×628_facebook

Každá z nás chce mít hladké a jasně konturované rty, spousta žen dokonce touží po žhavých trendech, jakými jsou takzvané ruské či extra plné rty. Není divu, že omlazení, augmentace či zvětšení rtů patří mezi TOP poptávané procedury v oblasti estetické medicíny. O úpravách a trendech jsme pohovořili s majitelkou Neo Beauty Clinic.

Jaké jsou nejčastější dotazy klientek, které se chystají na proceduru omlazení rtů? A co se klientky na konzultaci dozví?

Doporučení

„Ať už se rozhodnete podstoupit jakékoliv ošetření, vyberte si odborné zařízení, kliniku či ordinaci, kde Vás ošetří pouze kvalifikovaný lékařský personál, který ví, jak správně svého klienta ošetřit a splnit mu jeho přání. A v případě jakékoliv komplikace umí okamžitě pomoci,“ vzkazuje Petra Neoralová, majitelka Neo Beauty Clinic, a dodává: „Doufám, že pro Vás byly tyto informace přínosné. Přeji všem krásný a klidný valentýnský čas!“

1. Bude to bolet paní doktorko?

Tento dotaz je zcela pochopitelný. Tato oblast obličeje je velmi citlivá – když se kousneme do rtů, známe tu nepříjemnou bolest… Snažíme se s týmem sledovat nabídku farmaceutů a našli jsme nyní novinku v podobě jemného gelu se skvělou propustností a nabízíme tak vysoce účinnou lokální anestezii. Zhruba po dvou minutách nedokáží některé klientky správně artikulovat a aplikaci skoro necítí…

2. Kolik to bude stát?

Tato otázka přichází hned vzápětí a je to logické. Ale dovolte mi se více rozepsat. Mám po těch letech takový pocit, že si klienti neuvědomují, že jde o jejich zdraví, a že by mělo být nejdůležitější najít si zařízení s kvalitní lékařskou péčí, a za druhé by měli vědět, jaký materiál klinika používá. Cena materiálu, v tomto případě kyseliny hyaluronové, je závislá především na „čistotě“ této látky. Tedy čím je látka čistší, tím je výroba dražší. Za 1 500 Kč si tak nic skvělého nepořídíte. Dovolím si tvrdit, že pokud jde o obličej, měla by nás zajímat hlavně kvalita materiálu a znalosti lékaře. Cena se tedy pohybuje u kvalitních materiálů někde od 7 000 až 8 000 Kč za mililitr látky. Čistota materiálu zaručuje rovnoměrné usazení, nealergické reakce a také délku efektu, která by měla být minimálně rok a půl. Když má někdo takovou tu lekavou reakci, mám vždy na jazyku: Ale na kabelce bychom nešetřili, že? Tak proč tedy šetřit, když se jedná o obličej, a hlavně o naše zdraví? Zkrátka nejsme na to zvyklí a na vlastním zdraví tu stále ještě šetříme…

3. Jak dlouho mi rty vydrží?

Jak jsem již zmínila, průměrně rok a půl. Spousta našich klientek si pochvaluje, že mají rty 2 roky i více po aplikaci a stále jim rty „drží“. Pokud je ale klientem člověk s vysokou fyzickou aktivitou, milovník fitness, pak je třeba si uvědomit, že při vysoké fyzické aktivitě se mohou molekuly kyseliny hyaluronové vstřebávat rychleji. Délka efektu záleží i na zvoleném typu výplně a technice, jakou je materiál aplikován.

4. Dává se do rtů botox?

Takovým zažitým omylem je otázka: Zvětšíte mi rty botoxem? NE, botox se do rtů pro zvětšení objemu NIKDY nedává. Používáme vždy kyselinu hyaluronovou. Ta díky svým molekulám, které na sebe vážou vodu, zvětšuje svůj objem a tím i rty.

5. Může se po zákroku objevit otok? Jak dlouho může přetrvávat?

Otok se v případě augmentace rtů objevuje skoro ve 100 % případů. Jeho míra záleží na množství a typu aplikovaného materiálu, a také na správném postupu a technice při aplikaci. Otok může přetrvávat 1 den až 1 týden.

6. Mohu mít modřiny?

Modřiny se mohou vyskytnout. Jejich vznik lze omezit správnou technikou aplikace. Během pár dní ale vymizí. Není to výjimečný jev.

7. Co je po zákroku „normální“?

Ihned po zákroku vzniká otok, drobné modřinky, můžete chvíli cítit mravenčení ve rtech (je to dáno přítomností lidokainu), který velmi rychle odezní. Také pnutí a tlak způsobený zvětšením objemu.

8. Co mohu po aplikaci považovat za komplikaci?

Komplikací je určitě zvětšující se hematom, pocit zánětu, exacerbace herpes simplex, viditelná asymetrie či granulom. V tomto případě se obraťte na ošetřujícího lékaře, který ví, jak postupovat.

Chtěla bych upozornit na velmi výstražný fakt, a sice že se do lékařské praxe aktivně zapojují zaměstnanci kosmetických salonů, kosmetičky a jiný personál těchto zařízení, laici bez náležitých vědomostí, a bezhlavě se pouští do různých procedur určených výhradně pro lékaře v zařízeních k tomu určených. Používají levné materiály a nabízí nízké ceny. Lákavá nabídka pro neinformované zájemce. Výsledky těchto ošetření jsou tragické, často doprovázené vznikem nekróz, nenapravitelných poškození tkání, a to už v průběhu několika málo hodin po aplikaci. Právě proto, že neznají anatomii obličeje ani složitost celého systému, nepřikládají možným rizikům žádný význam. Vlastně ta rizika ani neznají. Před návštěvou takovéhoto zařízení tedy varujeme.

9. Co když se mi po zákroku objevily malinké bouličky na rtu?

Při jakémkoli podezření na komplikaci je vždy nejlepší volat ošetřujícímu lékaři, který si Vás pozve na kontrolu a stav zhodnotí.

10. Mohu si v den zákroku či bezprostředně po něm vzít léky? Jaké?

V den zákroku nedoporučujeme užívat léky podporující krvácivost (např. ibuprofen).

11. Mohu po zákroku kouřit?

Po aplikaci výplně do rtů zásadně nedoporučujeme kouřit, má to negativní vliv na pokožku a podporuje to vstřebávání kyseliny hyaluronové. Alespoň 24 hodin po aplikaci nedoporučujeme ani špulit či krčit rty. Kouření také způsobuje vznik vrásek okolo rtů.

12. Mohu pít horké nápoje?

Teplo působí na aplikovanou výplň negativně, odbourává ji stejně jako kouření. Nedoporučujeme návštěvu sauny, pití horkých nápojů nebo brzké slunění.

13. Je vhodné si rty po zákroku chladit?

Na rty nesmíte přikládat žádné ledové obklady, doporučujeme případně jen lehce chladit. Nemusíte ale vůbec. Pokud otok vznikne, během pár dní odezní.

14. Mohu jít na proceduru, když jsem těhotná?

Ano, můžete, ale u nás Vás od toho raději odradíme, nejde přece už jen o život maminky a nikdy nevíte, co může způsobit třeba jen stres před aplikací. Doporučujeme vydržet po porodu a následném kojení.

15. Mohu se sama objednat na proceduru?

Ano, nabízíme Vám nový jednoduchý rezervační systém, aby si klienti mohli z pohodlí domova sami vybrat vhodný termín, svého oblíbeného lékaře či proceduru, a to vše na našich webových stránkách www.neobeautyclinic.cz/rezervace.