blog

NEO BEAUTY CLINIC slaví pět let!

Láska ke všemu, co je spojené s ženskou aurou, a notná dávka odvahy, s níž se krůček po krůčku naplňoval jeden bláznivý nápad zrozený na mateřské dovolené… Přesně tak by se daly shrnout začátky NEO BEAUTY CLINIC. V květnu slaví toto pracoviště estetické medicíny a dermatologie již pět let! O klinice, jež pomáhá lidem cítit se krásnější a sebevědomější, o strastech rozjíždějícího se podnikání, o trendech, přirozenosti i extrémech v estetické medicíně, o celostním přístupu ke klientům, o vděčnosti, respektu a pokoře, o kolektivu k nezaplacení, vlastním životě i o velkých plánech do budoucna jsme si povídali s majitelkou NEO BEAUTY CLINIC Petrou Neoralovou.

Vzpomenete si ještě na moment, kdy jste si doma řekli, že založíte kliniku estetické medicíny?

Tak to vím naprosto přesně. (smích) Byla jsem na mateřské a řešili jsme, kam se za rok budu vracet do práce. Vedle manželova centra (MUDr. Petr Neoral, Ph.D. vlastní ortopedickou kliniku NEO ORTO CLINIC, pozn. red.) byly volné prostory, měli jsme přístrojové vybavení, sestřičky... Já odjakživa tíhnu k lifestylu a všemu, co je trendy, a estetická medicína i dermatologie jsou úzce spojeny s ženskou aurou. Tak to bylo vcelku rychlé rozhodování. My rádi riskujeme a jdeme do každého nápadu po hlavě. (smích) Tím, že vše nebylo naplánováno finančně nákladně, měli jsme prostory, materiál, mohli jsme si půjčovat sestry, bylo to v podstatě ekonomicky výhodné, což jsme vnímali jako velké plus. A v začátcích nám odborně pomohl pan doktor Pastor a poté MUDr. Šťastná.

Co všechno se v NEO BEAUTY CLINIC změnilo, když se ohlédnete zpět v čase? A nechme teď stranou nabídku kliniky i klienty a jejich přání, to je jistě jiná kapitola a dostaneme se k tomu…

(Petra se na chvíli zamyslí a pak se rozhodne hovořit zcela otevřeně, bez obalu…) Musím říct, že jsem se změnila především já. Před pěti lety jsem do toho šla s naprostou nevědomostí, nejsem totiž lékař. Byl to pro mě slepý plán, kterému jsem ale věřila. Trochu naivně jsem si říkala, že to je v pohodě, že k nám budou lidé chodit a vše bude perfektní. Ale upřímně – prvních pět měsíců bylo naprosto šílených! (smích) Po roce se dostavila asi největší krize, kdy jsem si byla takřka jistá, že to nedopadne. Byly večery, kdy jsem doma seděla s pláčem, dvěma malými dětmi a manželem, který měl své práce nad hlavu. Tak buď se rozvedu, nebo to tam zapálím... Tak jsem přemýšlela. Veškeré peníze, které se vydělaly, zůstávaly ve firmě. Vše šlo do vybavení, webu, propagace, letáků, voucherů... A někdy jsme možná šlápli i vedle, to přiznávám. Ale podařila se dobrá věc, vznikl Local Event, který měl značku NEO BEAUTY zviditelnit. Se Zuzkou Sedláčkovou (majitelkou Milly Fashion, pozn. red.) a tehdy ještě Renátou Jančo jsme uspořádaly první večírek, na němž jsme se společně lidem představily, povídaly si s nimi o estetické medicíně, o módě, o trendech... Nemůžu se dočkat, až se k Local Eventům se Zuzkou zase vrátíme! Po dvou a půl letech se situace na klinice začala stabilizovat, člověk si mohl i oddychnout, koupit, co bylo potřeba, začali jsme si naplno věřit a přestali se bát konkurence. Pro mě je důležité, že jsme nikdy nešli cestou úvěrů. Firma se nikdy nezadlužila a na to jsem vážně pyšná. Že klinika rostla krůček po krůčku z vlastních peněz. Z úvěru bych neměla klidné spaní a to nechci dopustit. Já pořád potřebuju podnikat s úsměvem! (smích)

Vyspěli jsme také v tom, že se usadily role personálu a jako tým jsme si neskutečně sedli. Tady bych ráda zmínila vrchní sestru Janu Sobkovou, která se o to nesmírně zasloužila. Je velmi důležité, aby se všichni na pracovišti cítili dobře. Musím vědět, že když odjedu, bude tam vše stoprocentně fungovat. A tak to nyní je, což považuji za obrovskou odměnu. Kéž bychom na tom byli za pět let stejně, to je moje obrovské přání...

Jak se klinice momentálně daří?

Musím to zaklepat, ale i přes koronavirovou krizi jedeme naplno, fungujeme čtyři dny v týdnu. Vedle paní doktorky Pavlíny Šťastné, která je opravdovou špičkou v celostním přístupu ke klientům a k jejich touhám či potřebám a já si jí nesmírně vážím, už u nás rok pracuje také paní doktorka Martina Matzenauerová. Paní doktorka se specializuje na dermatologii, a také tu estetickou, působí ve fakultní nemocnici a na Klinice Švýcarská. Vedoucí lékař této kliniky, Jiří Pumprla, je ochoten s námi spolupracovat, čehož si opravdu cením! A v našem oboru to považuji za výjimečné a vzácné.

S jakými značkami v NEO BEAUTY CLINIC pracujete?

Jedná se o opravdové špičky na trhu – Teosyal a Juvéderm. S těmito kvalitními značkami pracujeme od začátku, využívají je například i v Hollywoodu. S nimi víme, že klientům dáme skutečně to nejlepší. Jsou to naše stěžejní lodě a můžu za ně za těch pět let dát všechny končetiny do ohně. Ano, něco stojí, ale v tomhle neuhnu ani o krok. Jde přece o náš obličej, o naše zdraví.

A klienti to tak určitě i vnímají, jinak by se k vám nevraceli... Je to tak?

V začátcích jsme pochybovali, zda jsme schopni s cenami tvořenými na základě dražších a kvalitnějších materiálů obstát a zda si najdeme klientelu. Našli jsme. (úsměv) Víte, občas slýcháme, že jsme drazí a že nabízená péče je mnohdy přehnaná, ale my si stojíme za tím, že ne. Dobrá výplň není nikdy levná a levná výplň není nikdy dobrá. Zkrátka je to tak – nekoupíte si mercedes za dvě stě tisíc, to vážně ne. Naše výplně jsou velmi kvalitní, lidé se u nás navíc svěřují do rukou skutečných odborníků. Já pak můžu být klidná, protože vím, že klientovi po zákroku nic nehrozí.

 

Jaké procedury provádíte nejčastěji?

Řekla bych, že nejčastěji je to zvětšení a omlazení rtů a odstraňování kruhů a vrásek pod očima. Tyto zákroky se drží na čele dlouhodobě. Před nedávnem se k nim přidala i modelace obličejových kontur a lícních kostí, velmi oblíbené je tvarování brady. Ke každému klientovi přistupujeme individuálně a "šijeme" mu mix ošetření na míru tak, abychom dosáhli harmonie v jeho tváři, což je pro nás naprosto zásadní. A během jednoho sezení se dá docílit neskutečných proměn!

Jste vyhlášeni tím, že se snažíte jít cestou přirozené a zdravé krásy. Jak se tato tendence shoduje s aktuálními módními trendy?

No, to je otázka! (smích) Momentálně jsou in fox eyes, hodně oblíbená je ruská technika rtů, na kterou se naše lékařky školily, u mužů třeba výrazné dolní čelisti... Ano, máme to v nabídce. I v estetické medicíně zkrátka panuje módní diktát, ale rozhodně to není tak, že bychom jej následovali za každou cenu. Stále se držíme co největší přirozenosti a již zmíněné harmonie ve tváři. Jakémukoliv zákroku předchází důkladná konzultace. Cílem je, aby to klientovi slušelo, aby se líbil okolí, ale aby na první pohled nebylo patrné, že navštívil kliniku estetické medicíny. Pořád se snažíme jít cestou přirozené krásy.

Stává se často, že klienti mají nereálné představy nebo přehnaná přání? Je pak těžké nepolevit ve vašich zásadách?

Ano, občas se to stane, ale našich zásad se pevně držíme. Je potřeba si uvědomit, že klienti jsou naší vizitkou a my se za ně nechceme stydět. Za těch pět let, co v Olomouci působíme, šla estetická medicína nesmírně dopředu. Tím, že k našim klientům přistupujeme komplexně, holisticky, jsme schopni navrhnout mix ošetření tak, aby požadovaný zákrok nepůsobil nepatřičně. Pokud má žena zájem mít větší rty, a nemusíme se bavit ani o přehnaném zvětšení, lékař vždy zhodnotí celkový stav obličeje a případné přizpůsobení jiné partie tak, aby výsledný efekt vypadal harmonicky a přirozeně. Paní doktorky Šťastná i Matzenauerová jsou v tomto skutečné profesionálky. Vždy hledají cestu, jak dosáhnout kýženého vzhledu. Dají si tu práci klientům vysvětlit, jak a proč co udělat nebo neudělat, nebo třeba jak výsledku docílit jiným způsobem. Ale pořád je to tak, že když přijde žena s tím, že by chtěla pětimililitrové rty, odmítneme ji. (na chvíli se odmlčí a zamyslí se) Je to složité, připravujeme se tak o peníze, ale věříme, že je to správný přístup. Jak už jsem zmínila, provádíme i ruskou techniku zvětšování rtů. A i když ji umíme a děláme, stále se snažíme ji držet v rozumné míře.

 

Jak byste, kromě snahy o zachování přirozené krásy, charakterizovala NEO BEAUTY CLINIC?

Vidím sílu ve zkušenostech lékařů, obrovskou profesionalitu a zodpovědnost vůči klientům. Když se třeba v začátcích objevil nějaký problém, bylo jich jen pár a já se to nebojím přiznat, tak jsme se o naše klienty maximálně a včas postarali. Dnes už jsme samozřejmě úplně jinde, ale pořád nám jde v první řadě o ně, jinak bychom to nemohli dělat. Řekla bych, že nás také charakterizuje přátelská atmosféra, vstřícnost a milý přístup. Pak připravenost na jakékoliv potíže. Materiálově jsme vybaveni jako záchranná služba, jsme tu pro ty, kteří potřebují pomoci. A faktem je, že skutečně řešíme následky nepovedených zákroků z jiných klinik. Snažíme se také maximálně snižovat bolestivost zákroků. Spolupracujeme s Fragnerovou lékárnou U Černého orla. Ta nám dělá na míru anesteziologické krémy, které jsou mnohonásobně silnější než jiné krémy, jež jsou na trhu. A stále se vzděláváme, to je nezbytné.

Co pro vás osobně klinika znamená?

(dlouho přemýšlí a hledá vhodná slova) Ano, nebojím se to říct – pro mě je klinika další částí rodiny. (následuje pauza a po ní otevřená zpověď) Já jsem možná komplikovaná v tom, že mnohem dřív mluvím, než myslím, takže je mi někdy líto lidí, kteří se mnou pracují. Mám je všechny nesmírně ráda, respektuji je i jejich potřeby a vážím si toho, jaký máme kolektiv. Sestřička Jana pro kliniku dýchá až nadpozemsky. (zvážní a opět se odmlčí) Někdy mám strach, jestli to tak vůči firmě vůbec cítím já...

Ráda bych řekla, že je to jistota, ale jistotou není nikdy nic a v momentě, kdy to vyslovím, přestane vše platit. Každopádně je to něco, co jsme dokázali. Je to takové naše dítě. (úsměv) Ano, přesně! Je to dítě, něco, o co musíte neustále pečovat. (zase zvážní) Občas se stydím, že klinice nevěnuju tolik času, kolik bych chtěla. Že tak spoléhám, že vše funguje. Koronavirus s sebou přinesl nelehké období pro všechny, do toho jsme řešili domácí výuku a prostoru moc nezbývalo. Každý večer děkuju, že se klinika dostala do takové fáze, do jaké se dostala. Na spoustu lidí můžu působit třeba nepokorně, vím o tom, ale my jsme si moc dobře vědomi, co pro nás všichni ti lidé dělají...

Teď už taky můžu říct, že klinika představuje jakousi stabilitu, základ, díky němuž můžeme budovat další věci. Něco, o co by mě před třemi lety ještě nenapadlo, že se budeme moci opřít, a co nám bude pomáhat na cestě k dalším projektům. (usměje se a v očích se jí mihotají jiskřičky)

 

To zní zajímavě! Co konkrétně máte na mysli? Prozraďte...

Na konci roku bychom se chtěli přesunout do nových prostor. Každý musí vidět, že je nám naše pracoviště už extrémně malé. Přáli bychom si zůstat na Horním Lánu, ale bohužel zde nejsme schopni sehnat trvalé a odpovídající prostory. Velmi nás to mrzí, ale nedá se nic dělat. Zatím nechci prozradit, kam se budeme stěhovat, ale našim klientům můžeme slíbit, že určitě je na co se těšit – máme v plánu pořídit nové přístrojové vybavení na celulitidu, laser na odstraňování ochlupení a chceme se soustředit na budování operačních sálů...

Když se od plánů vrátíme do současnosti – jak s klienty hodláte oslavit páté narozeniny?

V souvislosti s oslavami musím zmínit jednu věc. Trochu odbočím. Velmi rádi spolupracujeme se dvěma instagramovými influencerkami, zejména co se soutěží týče. Tato spolupráce je prověřená a dobře funguje. Ale není to tak dávno, co mě kontaktovala jedna slečna s obdobnou nabídkou, jenže znáte to, dnes si o sobě myslí každý druhý, že je influencer, a to i když má poměrně úzký okruh sledujících. A já jsem si uvědomila, že spojovat se s takovými lidmi už po pěti letech opravdu nepotřebujeme. Nechci nikoho urazit, ale zkrátka to není cesta, po níž chceme jít. Mnohem radši udělám akce, jimž jsem se dřív hrozně bránila, protože jsem nechtěla působit tak, že za každou cenu potřebujeme klienty. Dnes už to vnímám úplně jinak. A vracím se k otázce. V rámci oslav máme každý týden akci – slevu na určitou proceduru. Také soutěžíme o tři mezoterapie. A do konce května každý náš klient obdrží voucher, pro který se může stavit přímo u nás. Beru to vnitřně jako poděkování lidem, kteří podporují provoz naší kliniky a zůstali nám věrní i za koronaviru. 

Ano, estetická medicína je svým způsobem droga. Je návykové vidět, že vám někdo pomůže a vy vypadáte a cítíte se lépe. Ale moc dobře si uvědomuju, že pro spoustu lidí není jednoduché našetřit peníze na zákrok a přitom vědět, že výsledný efekt tu nebude nastálo. Proto si všech našich klientů vážím a proto se jim snažíme poskytnout vždy to nejlepší. A děkuju jim. Jen díky nim můžeme oslavit už páté narozeniny. A doufám, že těch pomyslných svíček na dortu bude jednou mnohem víc, to si ze srdce přeju…

Ať se vám i klinice daří a ať jsou klienti i nadále spokojení.

Moc děkuju. Budeme se snažit!