blog

KAUZA – aplikace neoprávněnými osobami

Kauzy, které nyní hýbou světem estetiky a poslední měsíc i Českou republikou jsou pro nás celkem až neuvěřitelné. Nekrózy ve rtech a obličeji, masivní infekce a nespokojenost klientek je něco, nad čím jsme se museli sami pozastavit.

Pokud jste o případech ještě neslyšeli, tak se jedná o nejmenované kliniky v ČR, ale i ve světe, které vedl nelékařský personál, aplikoval výplně a nabízel i jiné estetické zákroky BEZ JAKÉHOKOLIV ZDRAVOTNÍHO ČI LÉKAŘSKÉHO VZDĚLÁNÍ.

Tento neskutečný hazard se zdravím klientek náš šokoval a rádi bychom jako klinika vyjádřili NESOUHLAS s tímto „trendem“, kdy estetické zákroky provádějí neoprávněné osoby, jako jsou například kosmetičky, tatéři nebo falešní lékaři.

Základními kroky jsou:

• Ověření lékařských kvalifikací: Ujistěte se, že odborník má platné lékařské oprávnění a specializaci v oblasti plastické chirurgie nebo dermatologie.

• Kontrola certifikací a povolení: Zjistěte, zda má klinika platné certifikáty a povolení od příslušných zdravotních orgánů.

• Recenze a reference: Hledejte recenze a reference od předchozích pacientů. Důvěryhodné kliniky budou mít často recenze na svých webových stránkách nebo na nezávislých recenzních platformách.

• Konzultace a důkladný rozhovor: Před provedením jakéhokoli zákroku absolvujte konzultaci s odborníkem, který vám vysvětlí proces, rizika a očekávané výsledky. NEEXISTUJE, abyste navštívili kliniku, nepodepsali informovaný souhlas a během 2 minut odcházeli včetně aplikace.

• Vyhýbání se příliš levným nabídkám: Příliš nízké ceny mohou naznačovat nedostatečnou kvalitu péče nebo neoprávněnost provádějících. VŽDY si vyžádejte název vyplní nebo látek, které se budou aplikovat a přečtěte si důkladně informované souhlasy.

Bolesti, puchýře, otoky – Ženě po výplni odpadl kus rtu. (zdroj informací: super.cz):

Šestadvacetiletá Chandra Morton z Tennessee má za sebou děsivou zkušenost s výplní horního rtu, o který málem přišla.

„Hned po proceduře mi rty znecitlivěly a začaly bělat. Poté začal měnit barvu celý obličej, na kterém se mi objevily bílé puchýře. Bylo to hrozné a velmi bolestivé. Řekli mi, že kdybych pomoc vyhledala o den později, přišla bych kvůli nekróze o celý horní ret,“ popsala.

Už večer po zákroku Chandra věděla, že je něco špatně a psala na kliniku. Ale protože byla sobota, ten den nepřišla odpověď.

 

„Druhý den ráno byl můj obličej ještě bělejší a já začala vyšilovat. Bylo to čím dál horší. V pondělí jsem se přes videohovor spojila s doktorem. Jen co mě uviděl, začal také panikařit a řekl, že za 12 let, co dělá výplně, nic takového nezažil,“ popisovala žena.

Následovala opětovná návštěva kliniky, při níž jí lékař do obličeje vpravil několik injekcí kyseliny hyaluronové, příští den šla Morton na další dávky. „Celý můj obličej byl oteklý, skoro týden jsem nemohla kvůli bolestem jíst,“ uvedla.

Chybu se naštěstí podařilo napravit, i když o kousek rtu Američanka dle svých slov přišla a kolem úst má jizvy. Je ale ráda, že to nedopadlo hůř. „Nechci lidi vyděsit, jen bych ráda zvýšila povědomí o rizicích s takovou procedurou,“ uvedla číšnice z Johnson City s tím, že ona sama už ji nikdy nepodstoupí.

Na zákrok se žena vydala loni v březnu, jméno doktora neuvedla. Dodala však, že s ní lékař zůstal v kontaktu dalších několik měsíců, aby se ujistil, že je v pořádku.

ft1
ft4

zdroj fotek: super.cz

VARUJEME před těmito klinikami a je nezbytně důležité, aby lidé, kteří uvažují o estetických úpravách, pečlivě ověřili informace o klinice a odbornících, kteří mají oprávnění provádět tyto výkony.

Závěr:

Pečlivým zvažováním těchto faktorů mohou lidé minimalizovat riziko nedovolených estetických zákroků a zajistit si bezpečnou a kvalitní péči. Myslete na své zdraví.